Vyčištění a doplnění klimatizace :


Klimatizace je dnes již v mnoha případech součástí základního vybavení vozidel. Stává se tak nepostradatelným pomocníkem, který v automobilu vytváří příjemné prostředí nejen v létě, ale v podstatě v průběhu celého roku. Ačkoliv se klimatizace jeví jako uzavřený systém, nevyžadující žádnou údržbu, dochází zde k pozvolnému úniku chladícího média, jehož velikost se uvádí až 15% za 1 rok. Běžná údržba spočívá především v kontrole předepsaného množství chladícího prostředku a dalších operací, které jsou součástí automatického testu našich servisních přístrojů.

Naše moderní zařízení umožňuje odsát chladící prostředek a následně provést jeho recyklaci. Vlivem recyklace se také odloučí část oleje, který je nezbytnou součástí chladící náplně. Poté přístroj provede test těsnosti systému a následné vakuování klimatizace, které je nutné pro správné naplnění celého systému. Následně se klimatizace doplní chladícím prostředkem a novým olejem na takové množství, které předepisuje výrobce vozidla.
Dezinfekce výparníku:

Dezinfekce výparníku a větracích šachet patří mezi základní údržbu klimatizace, kterou by měl každý majitel vozu s klimatizací pravidelně dodržovat. Výparník klimatizace je díl, který slouží k ochlazování proudícího vzduchu, nasávaného ventilátorem z okolí, zbaveného nečistot vlivem průchodu přes pylový filtr. Při provozu klimatizace se na výparníku vlivem teplotních rozdílů sráží atmosférická vlhkost, která vytváří ideální prostředí pro tvorbu mikroorganizmů a plísní. Takto zanedbaná klimatizace má nejen škodlivé účinky na zdraví cestujících, ale obtěžuje prostředí uvnitř automobilu i zápachem. Pokud se po dezinfekci klimatizace nepodaří napoprvé zápach úplně odstranit, je to známka zanedbané údržby a je potřeba dezinfekci v krátké době zopakovat. Jako prevenci doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět 2x za rok.


 

 

    Vysoce účinný přípravek pro čištění/dezinfekci klimatizací . Při aplikaci, kdy se mlhovina přípravku nastřikuje uvnitř auta do větracího/klimatizačního systému, se odstraňují z výparníků, vzduchových kanálů a odvodů zkondenzované vody bakterie, plísně a další škodlivé mikroorganismy a zabraňuje se tak i vytváření typického zápachu klimatizací. Účinnost je testována podle EN 1040. Přípravek se používá také pro prevenci znečištění a zápachu klimatizací.

    Vysoce účinný přípravek pro odstranění/neutralizaci zápachu interiéru. Při aplikaci, kdy se mlhovina přípravku rozstřikuje do celého interiéru vozidla, se odstraňuje z interiéru zápach po cigaretách, po domácích zvířatech apod. Jde o rychlé a trvalé odstranění, resp. chemické odbourání zápachu.


    Speciální desinfekční přípravek pro desinfekci vozů záchranné služby, sanitek a podobně.
TOPlist